+420 723 100 505   daniel@dumrealit.cz

Realitní makléř – pomocník nebo škůdce

Kdo je vlastně realitní makléř?
Je potřeba si hlavně uvědomit, že je to člověk z masa a kostí.

Jaký je ideál obchodníka s nemovitostmi?
Je to obchodník, který je velmi dobře zdatný a proškolený ve stavebním, advokátním a finančním právu. Je zdatný vyjednavač a neustále sleduje veškeré změny v zákonech, týkajících s prodeje a nákupu nemovitosti. Stojí za ním velký tým ( zázemí velké realitní kanceláře, advokát, finanční poradce, fotograf, kameraman, účetní ).

A jaká je realita?
Pravdou je, že realitního makléře může v současné chvíli dělat téměř každý. Včera jste mohl pracovat v továrně jako manuální zaměstnanec a dnes můžete být realitní makléř a prodávat nemovitosti v řádech milionů. To sebou zákonitě přináší spoustu problémů a stížností. Tento typ makléře,když není pořádně proškolen a nevzdělává se, dokáže napáchat opravdu velké škody. Poté se nemůže nikdo divit, že tato profese má tolik negativní publicity a někteří prodávající je vnímají jen jako příživníky či škůdce a prodávají si své nemovitosti sami.

Další pravdou ale je, že většina realitních makléřů své práci opravdu rozumí, neustále se vzdělávají, pracují na svých obchodnických dovednostech a prodávajícímu i kupujícímu ušetří spoustu starostí a zajistí bezpečný průběh prodeje nemovitosti.

Jak si vybrat skutečného profesionála při prodeji Vaší nemovitosti?
Většinou to poznáte na první pohled podle oblečení a podle prvních pár minut, kdy makléř mluví o své práci.

Skutečný profesionál vám ukáže svou práci, jakým způsobem nabízí nemovitost k prodeji. Jestli používá profi fotografa a kameramana, na kolika webových serverech bude vaši nemovitost inzerovat, jakým způsobem využívá sociální sítě pro prodej vaší nemovitosti..Také vám ukáže zázemí své kanceláře, představí vám advokátní kancelář, která zajistí bezpečný prodej a vysvětlí vám celý průběh prodeje nemovitosti.

Dalším znakem skutečného profesionála je to, že pracuje jen na exkluzivních zakázkách. Jedině tak dokáže zajistit dosažení nejvyšší možné tržní ceny.

Díky tomu, může makléř investovat více času a finančních prostředků do inzerce. Skutečný profesionál je týmový hráč a spolupracuje i s konkurenčními realitními makléři pro dosažení nejvyšší možné ceny za nejkratší možný čas.

V případě, že máte před sebou skutečného profesionála, dejte mu svou důvěru a uzavřete výhradní dohodu na prodej své nemovitosti na omezenou dobu. Věřím, že nebudete litovat.

DOMLUVIT SCHŮZKU