+420 723 100 505   daniel@dumrealit.cz

Když dává výkup smysl aneb pro koho je výkup určený

Výkupy nemovitostí nabízí většina realitních kanceláří a investorů. Obvykle se vykupuje za 80 procent tržního odhadu a peníze máte ihned k dispozici.
To znamená, že pokud vlastníte nemovitost v tržní ceně 2 miliónů korun, tak vám realitní kancelář při okamžitém výkupu poskytne částku 1 600 000,-.

Řeknete si : ,, To bych musel být blázen, kdybych při prodeji volil výkup nemovitosti“.
Samozřejmě máte pravdu. Pro běžného prodávajícího bez dluhů, který i na peníze z prodeje počká ( průměrná doba prodeje 5 měsíců), je to opravdu hloupost.

Kdy má tedy výkup smysl pro prodávajícího?

Tak například, pokud mi hrozí dražba nemovitosti.

Když exekutor draží mou nemovitost, může nastat situace, kdy se celkově vydraží za 2/3 odhadní ceny nemovitosti. Navíc odhadní cenu memovitosti stanovuje odhadce exekutora, který ji může ,,podhodnotit“. Třeba z toho důvodu, že se nedostal dovnitř nemovitosti a může tedy udělat odhad jen porovnáním jiných nemovitostí v dané lokalitě. Když se vrátíme k našemu příkladu 2 milionové nemovitosti, odhadce i může odhadnout na 1,8 milionu. Z této částky začíná exekutor dražit na 2/3, tj. 1 200 000,-. V případě, kdy se nemovitost vydraží za 1,2 milionu, tak musíme ještě odečíst minimálně 15 procent jako odměnu exekutora za to, že provedl dražbu.

V tomto konkrétním případu po odečtení všech nákladů a poplatků zbude prodávajícímu na zaplacení dluhů částka menší než 1 043 000,-

Kdyby volil prodávající na začátku cestu výkupu přes realitní kancelář, měl by o 557 000,- více.

Dalším důvodem, proč dát přednost výkup před dražbou, jsou pomluvy, pověst a takzvané vyloučení. Při výkupu se o dluzích dozví maximálně pár lidí. U dražby je to jiné. Exekutor má povinnost dát dražební vyhlášku na úřední desku obce, katastru a další veřejně dostupná místa. Z toho důvodu se o vás a vašich dluzích dozví velká skupina lidí ve vašem okolí, vaši známí, přátelé, zaměstnavatel. A to je velmi nepříjemná situace.

Tak přesně pro tyto lidi dává výkup smysl a je lepším řešením , než potupná dražba.

Pokud vás trápí dluhy a chcete svou situaci vyřešit, neváhejte mě kontaktovat na telefonu 723 100 505, nebo emailu daniel@dumrealit.cz.

Na bezplatné nezávazné schůzce probereme vaši situaci a nastavíme ideální řešení pro Vás.

DOMLUVIT SCHŮZKU